Odwołane: Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej

W związku z zagrożeniem epidemicznym nie odbędą się III Mistrzostwa Europy Trębaczy Myśliwskich i XXV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej, które planowane były w Pszczynie na 12-13 czerwca.

XXV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej


Organizator informuje, że o ile sytuacja związana z zagrożeniem epidemicznym na to pozwoli, Mistrzostwa oraz Festiwal być może będą mogły odbyć się w Pszczynie w terminie późniejszym (np. w dniach 25-26 września lub 2-3 października 2020. Ostateczna decyzja zostanie podjęta do końca maja.

Jeżeli organizacja Mistrzostw Europy Trębaczy Myśliwskich w Polsce nie będzie możliwa w terminie jesiennym, to następna okazja nadarzy się dopiero w 2025 roku, ponieważ kolejne edycje tego wydarzenia zostały już wcześniej zaplanowane na Węgrzech (2021) i w Niemczech (2023).

---

Organizatorzy zapraszają do udziału w festiwalu i mistrzostwach sygnalistów, zespoły oraz wszystkich sympatyków muzyki myśliwskiej z kraju i zagranicy. W tym roku przypada 25. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej i Ogólnopolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Wojskiego" organizowanego od 1996 roku, za każdym razem w innym miejscu Polski. W związku z jubileuszem XXV-lecia Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ rozszerzono formułę festiwalu do charakteru międzynarodowego i połączono jego organizację z III Mistrzostwami Europy Trębaczy Myśliwskich. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej odbywał się już w Pszczynie w 2000, 2003 i 2018 roku. Pszczyna jest europejską kolebką małego rogu myśliwskiego i sygnałów myśliwskich, stąd taka lokalizacja wydarzenia.

W ramach festiwalu rozegrany zostanie XXV Ogólniopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Wojskiego" i XXI Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej, a także VI przegląd Musztry Paradnej Zespołów Sygnalistów Myśliwskich i konkurs na najlepsze wykonanie "Hejnału XXV OFMM Pszczyna 2020". Odbędą się też koncerty, pokazy i wystawy towarzyszące.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 kwietnia, wyłącznie w wersji elektronicznej poprzez stronę internetową www.muzyka.mysliwska.pl. Wszelkie informacje, w tym regulamin ogólnopolskich i regionalnych konkursów sygnalistów myśliwskich i regulamin konkursu muzyki myśliwskiej oraz wykaz solistów zakwalifikowanych na konkurs ogólnopolski w Pszczynie dostępne są stronie internetowej www.muzyka.mysliwska.pl

Organizatorami konkursu są Polski Związek Łowiecki, Lasy Państwowe, Samorząd Województwa Śląskiego, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Powiat Pszczyński, Miasto Pszczyna.

Planowany program:

XXV Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich "O Róg Wojskiego" - Pszczyna 2020. Konkurs odbędzie się w kategorii solistów - klasy D, C, B, A (12.06.2020 r.) i kategorii zespołów - klasy D, C, B, A i G według regulaminu konkursowego KSM PZŁ. W konkursie "O Róg Wojskiego" mogą wziąć udział tylko soliści zakwalifikowani na konkursach regionalnych w 2020 roku. Natomiast udział solistów z województwa śląskiego w tym konkursie jest bez ograniczeń ilościowych.

XXI Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej - Pszczyna 2020. Konkurs odbędzie się tylko w kategorii zespołowej w klasach MB, MD, MEs, MSH. W klasie MB wprowadza się jeden utwór obowiązkowy - "Ze wspomnień starego leśnika - Opowieść o Stanisławie Cenkierze" (nuty w dwóch opracowaniach muzycznych na stronie internetowej). Natomiast w klasie MEs - utworem obowiązkowym jest "Marsz pogodny" muzyka Lech Głowicki w opracowaniu Krzysztofa Kadleca (nuty w dwóch opracowaniach muzycznych na stronie internetowej).

Konkurs na najlepsze wykonanie "Hejnału XXV OFMM - Pszczyna 2020" skomponowanego przez Artura Kanawkę. Konkurs odbędzie się tylko w kategorii zespołowej. Nuty w dwóch opracowaniach muzycznych na stronie internetowej.

VII Przegląd Musztry Paradnej Zespołów Sygnalistów Myśliwskich - Pszczyna 2020

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Klubu Sygnalistów Myśliwskich

Koncerty muzyki myśliwskiej i msze św. hubertowskie oraz imprezy towarzyszące

ar / pless.pl, źródło: muzyka.mysliwska.pl