W sobotę odbędzie się Powiatowy Bal Charytatywny

Za nami:

22 lutego, w ostatnią sobotę karnawału, odbędzie się VI Powiatowy Bal Charytatywny w restauracji Patio Con Gusto w Pszczynie. Organizatorzy dochód z balu tradycyjnie przeznaczą na cele charytatywne: leczenie Arkadiusza Porwoła oraz rehabilitację Justyny Bryji - mieszkańców naszego powiatu.

bal charytatywny 2014
W lutym w Pszczynie odbędzie się Powiatowy Bal Charytatywny. · fot. Powiat


Bal odbędzie się w sobotę, 22 lutego w restauracji Patio Con Gusto w Pszczynie. Organizatorzy zapewniają porywającą do tańca muzykę, wyśmienite jedzenie, fantastyczną atmosferę i sporo atrakcji, których - co obiecują - nie spotkacie na żadnym innym balu karnawałowym w powiecie.

Podobnie jak w latach poprzednich, dochód z balu trafi do potrzebujących osób z naszego terenu.

Arek Porwoł z Wisły Wielkiej jest tatą dwójki dzieci. Z ogromnym zapałem walczy o życie. Przeciwnik nie jest łatwy - to guz mózgu - glejak wielopostaciowy IV stopnia, uważany za najbardziej złośliwą formę tego nowotworu. Początkiem stycznia miał pierwszą wizytę w klinice immunologii w Kolonii. - Wytłumaczono mi, krok po kroku, jak będzie wyglądała terapia. Pobrano mi sporo krwi, która posłuży jako materiał do stworzenia szczepionek dendrytycznych, nakierowanych przeciwciał do walki z moim guzem oraz inhibitorów, które uaktywnią mój system immunologiczny do walki z rakiem i jeszcze innych przeciwciał, które walczą z tym wstrętnym gadem w mojej głowie - pisze mieszkaniec Wisły Wielkiej na stronie siepomaga.pl. Niestety, nadal nie zebrano pełnej kwoty, dzięki której będzie mógł przejść leczenie.

Pomocy potrzebuje także młoda mieszkanka Gilowic, która wracając z zajęć na uczelni, nie ze swojej winy uległa ciężkiemu wypadkowi i cudem uratowała się z płonącego samochodu. - Uderzając się w głowę Justynka straciła przytomność. Jej samochód w wyniku zderzenia zaczął się palić. Kiedy odzyskała przytomność, samochód płonął, a ona była uwięziona w środku - pisze mama dziewczyny. Justyna doznając licznych poparzeń wydostała się na zewnątrz. Oparzenia II i III stopnia objęły ponad 40% powierzchni ciała: głowy, szyi, klatki piersiowej, obu rąk i pleców. Poparzeniu uległy również drogi oddechowe. W związku z tym, że leczenie wiąże się z ogromnymi kosztami potrzebna jest pomoc. Dziewczynę czeka intensywna i długotrwała rehabilitacja ruchowa, a na późniejszym etapie szereg zabiegów, w tym także przeszczep włosów oraz zakup silikonowej protezy częściowej dłoni i palców.

Biorąc udział w balu charytatywnym organizowanym przez Tomasza Bratka i Jacka Kotajnego oraz współorganizowanym przez powiat pszczyński każdy z nas może dołożyć własną cegiełkę, aby Justyna i Arek mogli powrócić do zdrowia.

W trakcie balu odbędzie się pokaz akrobatyczny duetu Duo Infinity, w skład którego wchodzi Magdalena Rajtor i Marta Śrutwa. Dziewczyny w 2015 roku były wraz z grupą Acro Team Silesia zdobywczyniami 2. miejsca w finale "Mam Talent".

Ostatnie bilety w cenie 350 zł od pary, można zarezerwować u organizatorów balu:
  • Tomasz Bratek, tel. 609 568 567
  • Jacek Kotajny, tel. 601 514 249
  • powiat pszczyński, tel. 32 449 23 10

new / pless.pl, źródło: Powiat