Ogrody do zwiedza­nia Kapias w Goczałkowicach-Zdroju

Atrakcja turystyczna powiatu pszczyńskiego

Jeśli ktoś postanowił odwiedzić Pszczynę i jej najbliższe okolice, to warto dla odprężenia zawitać do gospodarstwa ogrodniczego państwa Kapias.

Początek ich działalności znany jest od 1979 roku. Z czasem założyli ogród kolekcjonerski, gdzie wszystkie rośliny zostały pieczołowicie opisane. Został on podzielony na zaułki: romantyczny - z fontanną, z ławką piwną oraz zakątki: leśny i górski. Pozostałe jego części skupiają się wokół wrzosowiska i ogrodu japońskiego. Dla zwiedzających udostępniono nowe ogrody: ogród angielski, wiejski, zachodzącego słońca oraz zakątek szumiącej trawy.

W ogrodach znajdują się ławeczki i altanki, gdzie można odpocząć i zauroczyć się widokami. Całość dostępna jest do zwiedzania bezpłatnie.

Ponadto - dla dzieci prowadzona jest ścieżka edukacyjna o tematyce "Ogród i jego znaczenie w naszym życiu". Istnieje możliwość spaceru z przewodnikiem.

W ciągu roku na terenie ogrodu organizowane są imprezy cykliczne, do których należą: "Dni otwarte ogrodu" (maj), "Zielone Wakacje" (lipiec) oraz "Kolory Września" (wrzesień)

Na terenie ogrodów zbu­dowano także Restau­rację KAPIAS, w której można zro­bić sobie prz­erwę w zwiedza­niu obiektu przy kawie, deserze, domowym obiedzie. W między­cza­sie zachę­camy do odwiedzenia Cen­trum Ogrod­niczego.

Gospodarstwo Szkółkarskie KAPIAS

43-230 Goczałkowice-Zdrój
ul. Św. Anny 4

tel. 667 777 292 / Centrum
tel. 667 777 292 / Ogrody
tel. 667 777 081 / Restauracja