Juliański weekend w Bażantarni

Materiał partnera:

Od 13 do 15 marca Książęca Bażantarnia, utartym już zwyczajem, jeżeli za taki uznać w XVIII-wiecznym Pałacu coś, co funkcjonuje od 17 maja 2014 roku, zaprasza na weekendowy zestaw rodzinny.

W ten weekend zestaw obejmuje:
  • Rosół z ptactwa różnego z makaronem
  • Sznycel wiedeński z jajkiem sadzonym, ziemniaki, coleslaw
  • Deser książęcy


Cena zestawu to 29 złotych. Oczywiście oprócz tego oferujemy wybór z karty dań, m.in. dania z kaczki, gęsi i dziczyzny.

Rezerwacja stolika pod numerem 601-406-352. Przyjmujemy płatność kartą. Po zmierzchu zapraszamy na spotkania przy kufelku piwa pszczyńskiego lub karafce wina.

W niedzielę,15 marca, mamy rocznicę wydarzeń, które określamy jako Idy Marcowe i nie miały nic wspólnego z tytułem współczesnej nieudanej produkcji filmowej. Tego dnia 1059 lat temu Brutus zabił cesarza Rzymu Juliusza Cezara. A że było to zaskoczeniem dla władcy, stąd do historii przeszło pytanie umierającego Cezara: Et tu Brute contra me? (łacina - I Ty Brutusie przeciw mnie?), a może po grecku - Kai su, teknon (Ty także, mój synu?)

Bażantarnia ma bogatą tradycję takich spotkań towarzyskich, sięgającą jej początków. W XIX wieku grywało się tutaj w winta, wista lub mariasza. W okresie międzywojennym upowszechnił się w II Rzeczpospolitej brydż. Jego znanym orędownikiem był Prezydent Ignacy Mościcki, por. "Narty-Dancing_Brydż" Maja i Jan Łozińscy. Ten najdłużej urzędujący w Polsce prezydent, często zjawiał się Porębskiej Bażantarni z racji przyjaźni z jej właścicielem oraz z powodu uznawania w tamtym czasie pustych stoków na północ od Pałacu za znakomite trasy zjazdowe na nartach. Zabierał na te wyprawy Ministra Eugeniusz Kwiatkowskiego, a raz był tutaj Minister Józef Beck.

Warto pomyśleć o założeniu szkółki piłkarskiej w Dortmund zespołów GKS Katowice i Ruchu Chorzów...


Książęca Bażantarnia

43-200 Pszczyna
ul. Barbórki 47

fax 322011640
kom. 601406352